O KLUBIE

img_7582x-kopiowanie

Klub Żeglarski „Kotwica” jest organizacją zrzeszającą przede wszystkim żeglarzy z terenów Rogoźna i okolic oraz wszystkich sympatyków tego pięknego sportu. Klub powstał w 1935 roku nad J. Rogozińskim. Tak długa tradycja pozwoliła, aby wykształcił on wielu wspaniałych żeglarzy. Początki żeglarstwa w Rogoźnie to właśnie nasz Klub, który we współpracy z wieloma organizacjami, pozwolił na zakrzewienie żeglarstwa w nie jednym z nas.

Głównym celem Klubu Żeglarskiego „Kotwica” było zawsze wychowanie młodzieży i doskonalenie umiejętności żeglarskich poprzez liczne szkolenia, wyjazdy, udział w regatach oraz ciągłą pracę na rzecz Klubu i społeczności miasta Rogoźna. Wszystko to przynosi w dalszym ciągu wiele tytułów, z których najważniejsze to kilkukrotny tytuł mistrza oraz wicemistrza Polski, zarówno w kategorii seniorów jak i juniorów, zwycięzcy Pucharu Polski oraz mistrzowie Okręgu. Na bieżąco młodzież bierze udział w regatach klas Optymist, Cadet oraz Omega. Coraz częściej również można usłyszeć o Klubie w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych.

W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszą się rejsy morskie. W sezonie 2009 tę dziedzinę żeglarstwa ułatwił nam jeden z długoletnich członków Klubu, ofiarowując na rzecz rozwoju jacht pełnomorski Luc-Ander, który stał się niewątpliwie chlubą żeglarzy rogozińskich.

Nasz Klub to jednak nie tylko żeglarstwo. Z roku na rok staramy się organizować spływy kajakowe dla najmłodszych członków Klubu. Coraz liczniej uczestniczymy w Ogólnopolskim Spotkaniu Miłośników rzeki Wełny „Zimowa Wełna”, którego od początku jesteśmy współorganizatorami.