IMPREZY

imprezys1

Coroczne wydarzenia w Klubie:

Otwarcie sezonu

Początek każdego roku to w Klubie okres intensywnych przygotowań do rozpoczęcia nowego sezonu żeglarskiego. Trwają prace porządkowe oraz remontowe, które zawsze nadzoruje nasz Bosman. Uwieńczeniem wysiłku wielu ludzi jest otwarcie sezonu żeglarskiego, któremu towarzyszy rejs załóg Klubu po Jeziorze Rogozińskim.

Regaty z okazji Dnia Dziecka

Na przełomie maja i czerwca każdego roku na terenie Klubu odbywają się Regaty z okazji Dnia Dziecka. Towarzyszący regatom festyn rodzinny zawiera również akcent żeglarski, którym są rejsy jachtami członków Klubu po Jeziorze Rogozińskim.

Wianki

Miesiąc czerwiec, i tak już pracowity, jest momentem przygotowań do Nocy Świętojańskiej. Wraz z władzami oraz organizacjami kulturalnymi naszego miasta staramy się uświetnić ten czas wieloma atrakcajmi oraz zabawą taneczną. Na teren Klubu napływają wtedy tłumy mieszkańców Rogoźna i okolic, aby obejrzeć Neptuna wraz z jego całym orszakiem.

Memoriał im. Czesława Janusa

Kolejna już cykliczna impreza organizowana przez Kotwicę. Tym razem poświęcona wieloletniemu członkowi, działaczowi oraz promotorowi sportów motorowych w naszym Klubie. Wielokrotny zwycięzca zawodów motorowodnych organizowanych nie tylko na terenie Rogoźna, ale też całej Europy, zawsze potrafił znaleźć czas dla członków Klubu i wesprzeć ich w działaniach.
To właśnie ta impreza jest hołdem i podziękowaniem składanym przez cały Klub.

Szkolenie dzieci i młodzieży

Okres wakacji to czas spotkań z najmłodszymi. Prowadzone są zajęcia teoretyczne oraz praktyczne dotyczące technik żeglarskich, ale także pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obowiązujących przepisów. Na zakończenie szkolenia organizowany jest obóz dla dzieci i młodzieży podsumowujący zdobyte umiejętności.

Kurs na stopień żeglarza jachtowego

W zależności od zgłoszonego zapotrzebowania, instruktorzy Klubu prowadzą zajęcia w ramach realizacji kursu na stopień żeglarza jachtowego. Całe szkolenie zakończone egzaminem pozwala na zdobycie patentu żeglarza jachtowego.

Ferie zimowe

Staramy się również zapełnić wolny czas dzieci i młodzieży podczas okresu wakacji zimowych. Zajęcia świetlicowe, wyjazdy na pływalnię oraz wszelkiego rodzaju sporty lodowe, to główne formy zajęć w okresie zimowym.